Blog

Kamienky, slimáky a pompóny

Prvý letný týždeň nebolo počasie ešte úplne ideálne, ale letné a slnečné témy už mali u nás zelenú.
Na pondelkovej elipse sme si so zemeguľou a lampou ukázali, ako sa pohybuje Zem okolo Slnka a prečo máme 4 ročné obdobia. Ako sa šedé kamene môžu premeniť na krásne farebné predmety? To sme si vyskúšali poobede na výtvarnej. Stačí štetec, voda, temperky, troška fantázie a originálne dielka sú na svete.

V utorok sme si konečne zas obuli gumáky a vydali sa do lesa na Kalvárii. Čakalo nás tam množstvo slimákov, po päťdesiatke sme ich už prestali počítať aj zbierať:)

 

 

Leto je skvelé aj preto, že môžeme často chodiť naboso. Čo všetko dokážeme s bosými nohami sme si vyskúšali na stredajšej elipse.  Aj s nimi sa dá precvičovať jemná motorika, napr. pri chytaní a dvíhaní farebných pompónov nohami. Po chvíľke tréningu sme mali všetky pompóny v miske. Ani obúvať sa nám už potom nechcelo. Ozaj, vedeli ste, že s nohami fungujú aj zmyslové pomôcky ako teplotné či hmatové doštičky?:)

 

 

Na piatok ráno sme si pripravili slnečný pokus. Na veľký tmavý papier sme poukladali predmety s rôznymi obrysmi. Preniesli sme ho na terasu, kde naň bude svietiť slniečko celý deň. Ako to dopadlo?;)

 

No Comments Yet


Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.