Blog

Mušle, maliny a štangle

 

Máme za sebou prvý júlový týždeň. Pokračovali sme v letných témach, tentokrát už s pravým letným počasím.

V škôlke sme na horúčavy pripravení. V budove máme príjemný chládok, nemusíme ani púšťať klimatizáciu. V záhrade nás chránia tiene vysokých stromov. A kto má chuť, ten sa môže osviežiť v našom bazéne.

V stredu sme na elipse počítali. Ako to súvisí s letom? Jednoducho, rátali sme mušle! Postupne sme vytvorili rady od 1 do 10, tak, aby v miske nakoniec neostala ani jedna mušľa.

Na desiatu nám potom Mojka s Nelou pripravili chutnú malinovku. Naozajstnú, z malín z našej záhrady.

Týždeň sme ukončili kulinársky, najprv sme si vyrobili sviežu citronádu a potom upiekli pizzové štangle.

 Max vysypal do nádoby misku sušeného droždia, Stellka misku s cukrom a Ninka pohár vody. Tak sme si vytvorili kvások, ktorý sme nechali pár minút odležať. Medzitým sme do väčšej misy dali špaldovú múku, soľ a olej. Potom sme do nej vyliali kvások a každý si vyskúšal zamiešať cesto. Hladučké a predýchané sme ho nechali na teplom mieste kysnúť. Po hodinke na záhrade sme ešte pred obedom cesto vyvaľkali na drevenej doske. Každý si tak vyskúšal silu svojich rúk. Na záver prišla k slovu koordinácia oko-ruka, s vykrajovacím kolieskom sme si cesto nakrájali na tyčinky. Tie sme ešte trocha pokrútili, posypali oreganom a šup na plech do predhriatej rúry. Na olovrant nás už čakali voňavé štangle, ktorí sme si namáčali v kečupe. Mňam:)

No Comments Yet


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.