Blog

Vrtuľka, veľryby a záhrada.

Aj druhá polovica augusta bola horúca. Nielen nám bolo občas príjemné skryť sa do tieňa a tam oddychovať. Príležitosť poleňošiť si mimo slnečných lúčov využilo aj naše morčiatko Vrtuľka.

Osviežením boli ďalšie morské témy, v ktorých kraľovali veľryby. Podľa toho, ako vyzerá čelusť veľryby, ich rozdeľujeme na bezzubé (kosticovce) a zubaté (bezkosticovce).  Tie prvé (napr.vráskavce), majú namiesto zubov kostné lišty, ktorí sa podobajú hrebeňu, cez ktoré filtrujú drobné morské živočíchy. Tento postup sme vyskúšali lovením šošovice z vody pomocou kefy. Bezkosticovce (napr.kosatky, delfíny, vorvane) sa viac podobajú rybám. Sú menšie a potravu spracovávajú „klasickými“ zubami. Preto sme použíli namiesto kefy veľkú zubatú pinzetu a ako ryby nám poslúžili kúsky mrkvy. Opäť sme si potrénovali našu trpezlivosť, koncentráciu a hlavne jemnú motoriku. Spokojní sme boli, až keď v mise neostala ani jedna „rybička“ 🙂

 

Keď už teploty trocha klesli, opäť sme sa vydali na výlet. Náš obľúbený autobus č.147 s milým pánom vodičom nás tentokrát priviezol takmer k bránam Slubekovej záhrady. Jedno z najkrajších ihrísk v Bratislave nás vítalo s množstvom priestoru na behanie, zaujímavými preliezkami a všetkými známymi typmi hojdačiek. Príjemné počasie, čerstvé ovocie a chutné koláčiky vytvorili dokonalú piknikovú atmosféru. 

 

No Comments Yet


Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.